Nowy koszyk 0 PLN

HP Planet Partners

Świadomość ekologiczna jest coraz bardziej powszechna. Zdajemy sobie sprawę, że dbałość o środowisko naturalne to nie tylko troska o otoczenie w którym żyjemy. To także odpowiedzialność za to w jakim stanie pozostawimy Ziemię przyszłym pokoleniom. Nie zawsze jednak bycie ekologicznym jest łatwe. Odpowiedzią na ten powszechny problem jest program Planet Partners stworzony przez HP. Gwarantuje on, że żadne wkłady drukujące tej firmy nigdy nie trafią na wysypisko śmieci ani nie trafią do ponownego użycia.

 


Czytaj także: Ekologiczna technologia HP Latex

Program ten wyróżnia przede wszystkim brak kosztów dla firmy, która zdecyduje się do niego przystąpić. Zwrot jest opłacony w całości przez HP, a zasoby potrzebne do recyklingu dostępne są online. Drugą wielką zaletą programu jest jego zasięg – obejmuje on pełen wachlarz produktowy. Co to oznacza? Programowi podlegają oryginalne materiały eksploatacyjne przeznaczone dla urządzeń/maszyn drukujących marki HP: atramentowe, laserowe oraz cyfrowych: HP Latex oraz HP Scitex.

  • dla klientów indywidualnych chcących zwracać małe ilości – do 10 sztuk.
    – Klient otrzymuje etykietę z wniesioną opłatą i odpowiednie niezbędne materiały. Zwrot następuje poprzez nadanie przesyłki na poczcie.
  • dla klientów zwracających średnie lub duże ilości – od 15 do 200 sztuk.
    – Klient może zamówić bezpłatnie do 10 kartonów. Zwrot następuje poprzez odbiór przesyłki przez firmę kurierską.

Poprzez stronę internetową HP Planet Partners klient ma możliwość bezpłatnego zamówienia kartonu, a także odbioru przesyłki. System jest tak skonstruowany, aby był wygodny dla użytkownika.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania programu dostępne są na stronie firmy HP.

Organizacja odbioru zużytych materiałów eksploatacyjnych