Nowy koszyk 0 PLN

Siła przyssawek zapożyczona od ośmiornicy – marka CarnavalCal - cz. 2.

Siła przyssawek zapożyczona od ośmiornicy – marka CarnavalCal - cz. 2.

Folie „adhezyjne” to doskonałe rozwiązania dla aplikacji krótkookresowych, gdy chcesz uniknąć trudów związanych z materiałami samoprzylepnymi oraz gdy powierzchne do aplikacji są płaskie lub gładkie.

W ofercie Integart jest wiele rodzajów folii „adhezyjnych”, dzielimy je na:

  • elektrostatyczne (np. Yupo Static),
  • oparte na migracji plastyfikatorów (np. Poli Print Cling),
  • z warstwą silikonu (Neschen Gudy Window, CarnavalCal EasyCling),
  • z mikrossawkami (Yupo Tako, CarnavalCal Octopus),
  • z ssawkami (CarnavalCal GeckoToe). 

Dziś przybliżamy niezwykle ciekawy produkt  CarnavalCal Octopus.

Przyssawki ośmiornicy to niezwykle interesujący i skomplikowany mechanizm, który ma kilka ważnych właściwości. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

  • Przyssawki umożliwiają ośmiornicom przyczepianie się do różnych powierzchni. Przyssawki działają na zasadzie podciśnienia, co oznacza, że kiedy przyssa się do powierzchni, usuwa się powietrze z wnętrza przyssawki, tworząc podciśnienie, które trzyma ją na miejscu.
  • Przyssawki ośmiornicy są bardzo mocne. Każda z nich jest w stanie utrzymać ciężar równej masy ciała ośmiornicy, co umożliwia jej przemieszczanie się po powierzchniach, na których inne stworzenia nie byłyby w stanie utrzymać się.
  • Przyssawki ośmiornicy są bardzo elastyczne i umożliwiają ośmiornicom zmianę kształtu swojego ciała. Dzięki temu ośmiornice mogą przyczepiać się do nieregularnych powierzchni i przemieszczać się po nich, a także ukrywać się przed drapieżnikami.
  • Przyssawki ośmiornicy są bardzo czułe na dotyk i umożliwiają im odczuwanie tekstury i konsystencji powierzchni, do których się przyczepiają.

Czy te cztery niezwykłe mechanizmy można odnaleźć we właściwościach folii adhezyjnych? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie prezentując folię CarnavalCal Octopus.

Folia jest folią z polipropylenu, występuje w wersji białej matowej w podstawowej formie. Dodatkowo występuje rozwiązanie Cover z szarym klejem – dzięki któremu można przykryć nieaktualne formy reklamy. Przy zastosowaniu tej folii adhezja do podłoża uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu mikroprzyssawek - spodnia warstwa folii jest warstwą niewidocznych mikroprzyssawek, które zapewniają przyczepność do płaskiej i gładkiej powierzchni.

Folie CarnavalCal Octopus dedykowane są do aplikacji na powierzchniach szklanych i innych bardzo gładkich takich jak: lakierowany metal i tworzywo sztuczne, płyty meblowe, powlekany papier, itd. Są jednymi z nielicznych, z tej grupy podłoży, o szerszym wachlarzu zastosowań. Charakteryzują się wysoką stabilnością wymiarową i minimalnym skurczem.

Ponadto CarnavalCal Octopus  jest folią repozycjonowalną, do wielokrotnego użytku. Jej łatwy i szybki montaż (bez pęcherzyków) oraz demontaż nawet przez początkujących aplikatorów sprawia, że cieszy się ona powodzeniem tam, gdzie mają miejsce krótkookresowe rozwiązania.

Folia CarnavalCal Octopus  nie niszczy powierzchni oraz nie pozostawia śladu po zakończeniu okresu ekspozycji. Nie zawiera PCW, jest przyjazna dla środowiska, w 100% nadaje się do recyklingu.