Nowy koszyk 0 PLN

Siła adhezji - siła przyciągania z marką CarnavalCal - cz.1.

Siła adhezji - siła przyciągania z marką CarnavalCal - cz.1.

Czym jest adhezja?

Adhezja to zdolność substancji do przylegania do powierzchni innej substancji. Może dotyczyć różnych materiałów, takich jak ciała stałe, ciecze lub gazy i jest wynikiem oddziaływań międzycząsteczkowych, takich jak siły van der Waalsa, siły elektrostatyczne i wiązania wodorowe.

Przykładem adhezji jest przyleganie folii lub farby do powierzchni ściany, klejenie papieru do kartonu, przyleganie krwinek do ścianek naczyń krwionośnych, czy przyleganie dżdżownic do ziemi.

Adhezja jest również ważnym zagadnieniem w inżynierii materiałowej, gdyż ma wpływ na właściwości łączeń między różnymi materiałami. W dziedzinie chemii i biologii adhezja ma duże znaczenie w procesach klejenia, utrzymywania kształtu i stabilizacji struktury makromolekularnych.

Adhezja to inaczej przyleganie.

A jak jest w branży reklamy? Czy adhezyjne właściwości materiałów znajdują tutaj zastosowanie?

Adhezja ma wiele zastosowań w branży reklamy. Oto kilka z nich:

  • Reklamy na samochodach - Adhezja jest stosowana do przymocowania reklam do samochodów, autobusów i innych pojazdów. Ta forma reklamy jest bardzo skuteczna, ponieważ samochód poruszający się po mieście przyciąga uwagę innych ludzi.
  • Adhezja jest również używana do przyklejania folii/ tapet na ścianach, oknach i innych powierzchniach. Ta forma reklamy jest skuteczna w przypadku imprez lub innych wydarzeń, które wymagają szybkiego przyciągnięcia uwagi.
  • Reklamy na witrynach sklepowych - Adhezja jest stosowana do przyklejania reklam bezpośrednio na witrynach sklepowych. Jest to skuteczna forma reklamy, ponieważ potencjalni klienci przechodzący obok sklepu są w stanie zobaczyć reklamę i być może wejść do sklepu.
  • Reklama na podłodze - Adhezja jest również stosowana do reklamowania produktów na podłodze. Ta forma reklamy jest skuteczna w miejscach takich jak centra handlowe, gdzie klienci są w stanie zobaczyć reklamę, chodząc po sklepie.

W sumie zjawisko adhezji jest wykorzystywane w wielu różnych formach reklamy, ponieważ pozwala na łatwe i skuteczne przymocowanie wydruku reklamowego do różnych powierzchni. Producenci materiałów samoprzylepnych stosowanych w segmencie reklamy z reguły wykorzystują warstwę kleju akrylowego, aby wykorzystać zjawisko adhezji. Czasami jednak nie stosują warstwy kleju i wtedy mówimy o tzw. foliach adhezyjnych.

Folie „adhezyjne” to doskonałe rozwiązania dla aplikacji krótkookresowych, gdy chcesz uniknąć trudów związanych z materiałami samoprzylepnymi. Łatwa aplikacja i demontaż bez potrzeby korzystania z usług ekspertów:

  • łatwe do aplikacji,
  • łatwe do usunięcia,
  • nie pozostawiają kleju,
  • możliwość ich wielokrotnego użytku,
  • nie zawierają PCW i są przyjazne dla środowiska, w 100% nadają się do recyklingu.

Product Manager
Dariusz Rosłoń, tel.: +48 609 103 809, e-mail: roslon@integart.com.pl